Anna Polońska – malarka, ilustratorka, projektantka akcesoriów Tie art i animatorka kultury. Absolwentka edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych o specjalności arteterapeutycznej w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Dyplom z malarstwa obroniła w pracowni prof. Marzanny Wróblewskiej.

W 2012 roku uzyskała tytuł magistra sztuki. Bierze udział w krajowych i międzynarodowych wystawach, projektach, plenerach i akcjach artystycznych.

Jej obrazy przejawiają inspirację filozoficznym i antropologicznym problemem poszukiwania i przemijalności. Wyraźny wpływ na jej twórczość wywarli tacy myśliciele i artyści jak Mircea Eliade, Rene Magritte, Maria Anto.

Wystawy:  Wystawa malarstwa – Galeria Schody, Warszawa; Wystawa „Zadośćuczynienie” – Centrum Sztuki Kartonovnia, Warszawa; Wystawa zbiorowa w ramach Międzynarodowej Akademii Transfer, IBZ Jugendhof Scheersberg; Wystawa „Zadośćuczynienie” – Galeria MOK, Zabrze; Wystawa w ramach wydarzenia Gala Miss Wybrzeża, Hotel Haffner, Sopot; Wystawa autorskich plakatów, Salon Damosfery, Warszawa; Wystawa malarstwa – Galeria OKO, Warszawa, Między tajemnicą a wyobraźnią – Ośrodek Działań Twórczych POGODNA; Malarstwo Magistrów Edukacji Artystycznej APS – Centrum Promocji Kultury, Warszawa; Wystawa Magistrów Sztuki – Galeria APS, Warszawa; Fobie narodowe – międzynarodowy projekt naukowo artystyczny, Instytut Edukacji Artystycznej APS, Warszawa; Dalecy Bliscy – Galeria Amfilada MOK, Olsztyn; Dom – rytuał życia, Galeria Amfilada MOK, Olsztyn; Między tajemnicą a wyobraźnią, Galeria „Salon Owalny”, Warszawa; Między tajemnicą a wyobraźnią, Klubogaleria Stary Żoliborz, Warszawa; Dyplomy licencjackie, Galeria APS, Warszawa; Okruchy Atlantydy – Kapliczki Warmii, Zamek Biskupów Warmińskich, Lidzbark Warmiński.

Brała udział w projektach artystycznych,  m.in. jako scenograf  warszawskiego festiwalu wielokulturowego Ząbkowska KulMixTura; w Międzynarodowej Akademii TRANSFER; realizowała projekt „Akademii Małego Człowieka” w Instytucie Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz „Otwarte Pracownie”, podczas którego uczestnicy mieli okazję do doskonalenia własnego warsztatu, brania udziału w cyklu wykładów dotyczących sztuki współczesnej i prezentowania własnej twórczości w ramach organizowanych wystaw; prowadziła autorskie warsztaty arteterapeutyczne dla Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom.

NocMiniatStr

Tematy obrazów często związane są z symbolicznymi odniesieniami do pojęcia domu i podróży. Autorka skupia się na poszukiwaniu nowych znaczeń i wartości związanych z tematem bycia i zamieszkiwania.

Świat wykreowany na płaszczyźnie płótna, to próba uspójnienia własnych rozważań, emocji oraz doświadczeń i wyrażenia ich poprzez kolor i formę. Papierowy ptak symbolizuje podróż oraz ludzką duszę – delikatną jak kartka papieru, na której odznacza się upływ czasu. Przestrzeń, w którą jest wkomponowany, może sugerować pewien rodzaj izolacji i samotności, jednak nie można poddać się tak fatalistycznej wizji.

Obrazy zachęcają do własnych rozważań na temat człowieka i jego miejsca w świecie – w jakim stopniu on sam kreuje rzeczywistość, a w jakim sam jest przez nią determinowany.

„Uważam, że w malarstwie kryje się niesamowita siła, którą twórca wykorzystuje, aby pokazać swój sposób widzenia świata. Nawet na pozór prosta martwa natura może symbolizować szereg skomplikowanych zależności między człowiekiem a jego otoczeniem”. AP

Od 2011 r. tworzy projekty graficzne, m.in. ilustracje, plakaty i okładki książek. Łączy tradycyjne techniki z grafiką komputerową, co daje niezwykłe wrażenie faktury i subtelnie przenikających się kolorów.

Sowa Vl

Od 2014 r. projektuje akcesoria modowe Tie art. To efekt zamiłowania do sztuki i kreatywnego podejścia do mody. Powstają na bazie tradycyjnych krawatów, a  formy kokard są szyte ręcznie i ozdabiane kamieniami, perłami lub kryształami.

Czym jest sztuka?

Nie da się jej ograniczyć do jednej definicji. Kryje się w niej niesamowita siła, którą twórca wykorzystuje, aby pokazać swój sposób widzenia świata. Przedmioty, którymi się otaczamy, wpływają na nasze samopoczucie i nastrój, dlatego uważam, że jedną z cenniejszych rzeczy, jaką można się podzielić z drugim człowiekiem, jest piękno. AP

Projekty zrealizowane m.in. dla:

Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, Wydawnictwa Naukowego UKSW, Personal Branding Polska, Agate Gold, Concordii Media Group, Damosfery, Tatiany Szczęch – stylistki, Pracowni Kobiet, poetki Moniki Zawistowskiej, Akademii Światła Kobiet Tatiany Pałuckiej, firm eventowych.

Zamówienia / Współpraca

Autorskie plakaty i akcesoria modowe Tie art są dostępne w ofercie SKLEPU, ale możesz także zamówić własną, spersonalizowaną kolekcję. Jeśli interesują Cię obrazy na płótnie lub grafiki (np. do mediów społecznościowych, ilustracje, karty okolicznościowe itp.), to chętnie omówię z Tobą szczegóły i doradzę najlepsze rozwiązanie. Skorzystaj z formularza kontaktowego.

  • Brak produktów w koszyku.