Konferencja „Eco-Kobieta, czyli w zgodzie z ciałem i duszą”

Myślę, że większość z nas próbuje znaleźć złoty środek na połączenie potrzeb ciała i ducha, żeby żyć w zgodzie ze sobą i czuć się spełnioną. 

Nie jest to łatwe, dlatego uważam, że warto czerpać inspiracje i wiedzę z różnych źródeł.

W trakcie konferencji „Eco-kobieta, czyli w zgodzie z ciałem i duszą”, zorganizowanej przez Małgorzatę Penkalę, miałam okazję spotkać wyjątkowe osoby. Było mnóstwo energii, inspiracji, a także czasu na przemyślenie tematów, które często wypieramy ze świadomości, bo „przecież mamy teraz ważniejsze sprawy na głowie”.

Patrycja Załug (certyfikowany coach pewności siebie, bizneswoman, współwłaścicielka Akademii Kobiet Sukcesu) w swoim wystąpieniu poruszyła temat poddawania się <pani perfekcyjnej>, czyli oczekiwaniom wobec siebie ponad siły i braku satysfakcji z efektów. Jest to pułapka, w którą łatwo wpaść, bo mamy ambicje i wysokie oczekiwania, ale tłamsimy przy okazji nasz potencjał i potrzeby – duchowe, emocjonalne. Dlatego warto znaleźć chwilę na przemyślenie „czego potrzebuję i dlaczego tego potrzebuję”? Może dzięki takiej intelektualnej wędrówce (na którą dajemy sobie czas każdego dnia) odkryjemy prawdziwą motywację i odpowiedź na pytanie <co jest dla mnie najważniejsze w życiu>.

Renata Wrona (trenerka rozwoju osobistego, akredytowana Life & Business Coach ICF, PR managerka, bizneswoman, właścicielka firmy PRIME IMAGE, autorka książki „Szczęśliwa kobieta – rozwój, kariera, miłość”), przypomniała o sile oddziaływania, jaką mamy na nas samych i na otoczenie. To, w jaki sposób myślimy o sobie, determinuje to, w jaki sposób działamy, a to jak myślimy o innych sprawia, że tacy właśnie się dla nas stają. Skupiając się na wadach, złych relacjach pozwalamy, żeby te elementy były w naszym życiu dominujące… Wniosek sam się nasuwa. Nie warto tracić czasu na narzekanie – dobrem przyciągniemy dobro 🙂

Karo Akabal (założycielka pierwszej w Polsce szkoły seksu i miłości – Sex & Love School) historią, którą nam opowiedziała, właściwie potwierdziła wszystkie wcześniejsze założenia. Kiedy przejęła kontrolę nad swoim życiem, pozbywając się wszystkich narzuconych jej ról przez osoby, które miały wizję <jaka powinna być> – zaczęła żyć pełnią życia w zgodzie ze sobą i swoimi potrzebami. Teraz uczy inne kobiety, że spełnienie jest w naszym zasięgu, a sex to nie temat tabu, tylko jeden z elementów na drodze do szczęścia.

Anna Szczypek (założycielka Klubu Równowagi, twórca Metody Równowagi Metabolicznej, właścicielka cateringu dietetycznego SpokoBOX) pozwoliła odetchnąć wszystkim osobom myślącym o restrykcyjnej diecie. Odżywianie powinno być zgodne z naszymi potrzebami, a nie dostosowane do wytycznych, które odbierają nam radość z jedzenia. Wiedza na temat tego co jemy i jakie ma to działanie na nasz organizm, pozwoli nam zaplanować menu, które nie tylko będzie zdrowe, ale i smaczne. Zdrowy rozsądek i pogłębianie wiedzy to przepis na zdrowe życie.

Celestyna D. Osiak (Soul Coach, prowadzi coaching indywidualny i grupowy oraz słynny cykl szkoleń „Biznes z Duszą”) zwraca uwagę na to jak ważne jest słuchanie własnej intuicji <wewnętrznego głosu>, który jest naszym mądrym doradcą i w najprostszym przekazie, wskazuje najlepsze rozwiązanie.
– Ile razy zdarzyło Ci się postąpić wbrew temu, co czułaś?
A ile razy tego żałowałaś?
Jeśli często, to sama widzisz, jak ważne jest umiejętne wsłuchiwanie się w siebie.

Ania Dąbrowska (terapeutka pracy z ciałem, trener Procesu Tworzenia, właścicielka Zielonej Pomarańczy) zabrała nas w podróż w głąb siebie w trakcie medytacji – do ogrodu wyobraźni, w którym możemy spotkać to, co jest dla nas ważne. Podświadomie tworzymy symbole, które mogą nam dostarczyć odpowiedzi na trapiące pytania lub pozwolą lepiej poznać samych siebie.

Opisałam te spotkania w ogromnym skrócie, ale chciałam Wam choć trochę przybliżyć tematy, w których każdy może znaleźć dla siebie inspiracje lub otrzymać wartościową wiedzę. Cieszę się, że byłam partnerem tego wydarzenia.

Dla każdej prelegentki zaprojektowałam indywidualnie dopasowany Tie art.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.