Malarstwo dla Twojego wnętrza

Potrzebujemy obrazów, żeby się w nich odnaleźć.

Nie każdy obraz jest warty uwagi, ale jeśli już znajdziemy ten, który zatrzyma nas na dłużej, zaangażuje nasze myśli i emocje, to może zasługuje na następne “spotkania”?

Sztuka, którą zaprosimy do swojego wnętrza, będzie nam towarzyszyć przez wiele lat – może stanie się równie ważna dla przyszłych pokoleń.

Na płótnie widać gest artysty, fakturę i przez to właśnie obraz staje się bardziej osobisty. Mamy wrażenie, że “żyje” i prowadzi z nami dialog. Jego barwy mogą przywołać odległe, kojące wspomnienia lub wysłać nas w nową podróż.

W kontakcie z dziełem <obycie w sztuce> nie ma aż tak dużego znaczenia, bo obraz działa na naszą podświadomość i intuicyjnie wybieramy to, co jest najbliżej naszej wrażliwości.

Warto pogłębiać swoją świadomość i poszerzać wiedzę, czytając o dziełach i chodząc na wystawy do muzeów czy galerii, wtedy wyrabia się nasz gust, ale i tak nadrzędną rolą jest tzw. przeżycie estetyczne, które umyka definicjom i jest ważniejsze od opinii znawców.

Dlatego warto zaprosić sztukę do swojego wnętrza – dosłownie i w przenośni. Wpłynie ona na komfort życia, aurę przestrzeni i nasze samopoczucie.

Warto pamiętać, aby obraz współgrał z wybraną aranżacją. Można zastosować własny klucz, według którego będziemy wybierać dzieła, np. związane z konkretną tematyką (motyw przewodni, do którego nawiązują inne elementy w mieszkaniu) czy zachowane w odpowiedniej kolorystyce.

Obraz może być najlepszym prezentem dla Ciebie (który będzie Cię inspirować każdego dnia), dla bliskich (np. z okazji ślubu, rocznicy) lub dla współpracowników (np. jubileusz firmy).

Sztuka jest owocem naszej cywilizacji, świadczy o rozwoju duchowym i może być przystanią dla chaosu myśli. Taki “terapeuta” to skarb, dlatego warto mieć go w swoim najbliższym otoczeniu.

A czym dla Ciebie jest sztuka – co możesz dzięki niej zyskać, jaką powinna wnosić wartość do życia?
Odpowiedź możesz znaleźć na płótnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.