Kawałek raju na własność…

Z przyjemnością podzielę się z Wami wizją niezwykłego miejsca, do którego warto się wybrać i zaczerpnąć inspiracji z bajecznych widoków. Myślę, że kolory, klimat i urok tego “raju na ziemi” zaspokoją oczekiwania nie jednego estety.

W szczegóły tej wyprawy wprowadzi Was Agata Wojcik z Dream Home Mauritius.

 

Gdzie leży inwestycyjny raj?

 

Najpierw Bóg stworzył Mauritius – a potem na jego podobieństwo stworzył raj.

Tak o wyspie pisał zauroczony nią Mark Twain. Miał rację. Mauritius to raj i przyciąga niczym magnes. Nie tylko zachwycającą przyrodą i doskonałym klimatem, ale również prężnym rozwojem gospodarczym. Od kilku lat skutecznie zyskuje inwestorów z całego świata. Mauritius to kraj o doskonałej reputacji. Jest bezpiecznym miejscem dla inwestycji. Krajem o przejrzystej i stabilnej sytuacji gospodarczo – politycznej. Obecna koniunktura jest efektem wieloletniej taktyki zarządzania opartej o zasadę wolnego handlu. A także dbałości o środowisko biznesowe i zagranicznych inwestorów, która jest na wyspie priorytetowa i na najwyższym poziomie.

 

 

Idylliczny system fiskalny

Obecnie Mauritius cieszy się ogromną popularnością i jest jednym z najczęściej wybieranych pod inwestycje krajów.
Za jego urokiem stoją tropikalny klimat, przepiękne plaże, światowej sławy hotele, luksusowe wille i krystalicznie czyste laguny. Ale także duża dynamika gospodarcza i postęp technologiczny. Oraz system fiskalny. Bradley Hackford – organizacja specjalizująca się w doradztwie dla międzynarodowych inwestorów – w raporcie z 2017 roku umieściła Mauritius na 7 miejscu najbardziej atrakcyjnych pod kątem fiskalnym krajów na świecie. System podatkowy na wyspie jest niezwykle korzystny dla przedsiębiorców szukających dywersyfikacji dla swoich inwestycji. Niskie podatki są kuszącym argumentem dla zagranicznych firm i inwestorów. Dzięki czemu na wyspie ma swoje siedziby wiele zagranicznych firm. Powstają też liczne inwestycje. W zależności od rodzaju przychodów opodatkowanie waha się od 0% (dywidendy generowane za granicą) do maksymalnie 15%. Nie ma podatku od spadków ani od majątku netto.

 

 

Życie na Mauritiusie jest bardzo przyjemne. Mieszkańcy tej części archipelagu słyną z gościnności i uśmiechu. Wyspa oferuje szeroki wachlarz zajęć rekreacyjnych – od zwiedzania parków z egzotyczną fauną i florą, po nurkowanie i surfing. Ma bogatą sieć restauracji, kasyn, klubów i kin. Miejscowi posługują się dwoma językami – angielskim i francuskim, co pozwala na swobodną komunikację i nieskrępowanie w codziennym życiu na wyspie. Ze względu na dużą ilość osiedlających się na Mauritiusie zagranicznych rodzin z dziećmi, mają tam swoje filie najlepsze francuskie i angielskie szkoły międzynarodowe.

Eksodus milionerów 

Według przeglądu inwestycyjnego, przeprowadzonego przez New World Wealth, Mauritius jest najbogatszym i najszybciej rozwijającym się krajem na kontynencie afrykańskim. Wyniki badań migracji majątkowych z 2016 r. pokazują, że Mauritius (wraz z Namibią i Botswaną) są trzema najbardziej popularnymi afrykańskimi krajami, do których migrują zamożne osoby z całego świata. Wielu milionerów przeniosło się na wyspę ze względu na przepięknie położone luksusowe nieruchomości. Zapewniły one Mauritiusowi status jednego z pięciu najbardziej atrakcyjnych krajów Afryki. W ciągu ostatnich 10 lat przeprowadziło się tam wielu zamożnych obywateli Afryki Południowej i Francji. Wielu bogatych Europejczyków i obywateli USA kieruje się na Mauritius, by kupić luksusową nieruchomość i / lub założyć firmę. Według raportu AfrAsia Bank Africa Wealth Report z 2017 roku, liczba milionerów dolara amerykańskiego (USDM) na Mauritiusie wzrosła w ciągu ostatnich 10 lat o 230%. Niniejszym Mauritius zajął bezkonkurencyjną 1 pozycję wśród krajów Afryki, pod względem wzrostu liczby osób o wysokiej wartości netto. Stale rosnąca liczba milionerów (o prawie 1000% w ciągu 16 lat) oraz prognozowany wzrost o 130% w ciągu następnej dekady sprawiają, że Mauritius jest jednym z pięciu najszybciej rozwijających się rynków dobrobytu na świecie.

Kawałek raju na własność

W 2006 roku uruchomiono pierwsze programy rządowe umożliwiające obcokrajowcom zakup nieruchomości na Mauritiusie. Przyczyniły się one do wzrostu kapitału o ponad 300% w okresie 10 lat. Od końca 2016 roku możliwy jest zakup prywatnie domu czy apartamentu. Przekłada się to na wzrost wartości nabytej nieruchomości. Wśród cudzoziemców największym zainteresowaniem cieszą się prestiżowe wille w większych kompleksach. Zapewniają one pełną infrastrukturę: sklepy, przychodnie zdrowia, restauracje, kluby plażowe, miejsca zabaw dla dzieci, baseny, centra fitness i salony kosmetyczne.
Dobry zwrot z inwestycji i gwarantowany zysk (od 3% do nawet 7%), przekłada się na wysoką sprzedaż apartamentów i willi w turystycznych miejscowościach. Warto podkreślić, że kupując nieruchomość – nabywany prawa własności w 100%! Inwestorzy znają zasadę mówiącą, że apartament na Mauritiusie to dobro luksusowe, którego wartość nie spada. Najnowsze prognozy mówią, że w ciągu kolejnej dekady ceny nieruchomości na wyspie wzrosną o około 40%. Mauritius z roku na rok staje się niezwykle ważnym graczem w globalnej grze inwestowania w nieruchomości.

 

Zapraszamy do kontaktu! Sprawdź sam czy Mark Twain miał rację!
info@domy-mauritius.pl
www.domy-mauritius.pl

Dlaczego my?

Kochamy Mauritius – jego piękno, ludzi, przyrodę, zapach, owoce, zwierzęta i wodę. Nurkowanie i zachody słońca nad oceanem. Wiemy, że mieszkanie na wyspie zmienia człowieka – daje namiastkę raju.
Pomagamy znaleźć nieruchomość, która spełni Twoje wymagania. Wiemy, że taka jest. Szukamy do skutku. Każdy klient jest inny i ma inne oczekiwania. Nasze oferty są przygotowywane tak, aby pasowały do Twoich.
Współpracujemy tylko z zaufanymi agencjami i deweloperami na wyspie. Nasze propozycje są sprawdzone i wiarygodne.
Pracujemy w języku polskim i angielskim.
Mamy biura w Polsce i w Wielkiej Brytanii.
Działamy z pasją i pełną dyskrecją.
Pozwól nam znaleźć Swój kawałek raju!

Agata Wojcik
Dream Home Mauritius

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.